Torsdag 02 april
kl 10.00, Eidar center, Lantmannavägen 92
Välkommen att prata ekonomi på Eidar center med kommunens rådgivare
Eidar och Hyresgästföreningen bjuder in dig som är hyresgäst att följa med på den årliga vårresan till Ullared, söndagen den 3 maj.
Från och med 8 april kan du köpa biljett till Eidar och Hyresgästföreningens bussresa till Gekås i Ullared. Det finns 150 platser fördelat på tre bussar. Vi säljer biljetter tills de tar slut, dock längst till 24 april.
Biljetterna betalas endast med swish och köps på Eidar center. Detta är en resa för vuxna eftersom det är en påfrestande resa för mindre barn. Barn från 12 år och uppåt är välkomna.
Har du eller någon i ditt sällskap rullstol är det viktigt att du meddelar det när du köper biljett.
Pris: 120 kr/person (max 4 biljetter/hushåll). Först till kvarn gäller.
OBS! Endast swish-betalning.
Biljettförsäljning: 8 april (och som längst till 24 april) på Eidar center, under ordinarie öppettider. Ta med legitimation, så att vi kan se att du är hyresgäst.
Har du själv inte möjlighet att komma till Eidar center och köpa biljett så går det bra att ett ombud köper åt dig. Tänk bara på att ombudet måste ha med sig din legitimation.
Ålder: från 12 år och uppåt. Resan är inte lämplig för barn under 12 år.
Avresa: kl 7.00
Hemresa: kl 16.00
Biljetterna säljs endast på Eidar center och kan inte förbokas eller köpas via telefon. Endast swish gäller som betalningssätt.
Buss 1: Resecentrum - Hemköp, Hjortmossen - Björnbäret, Karlstorp (kyrkans parkering), Karlstorpsvägen 87
Buss 2: Kronan (Lantmannavägen 113) - Eidar center (Lantmannavägen 92) på Lextorp
Buss 3: Edsborgs parkering, Stavre/Dannebacken - Sylte (vändplats stora parkeringen nedanför Sylteskolan)
Tid och plats