Samlad kundtjänst

på Eidar Center

KONTAKT

Eidar

Den 1 augusti 2016 öppnade Eidar Center i Granngårdens centrum på Lextorp. Här hittar du Bobutiken, Bovärdskontoren och Eidars huvudkontor under samma tak. Det är hit du vänder dig, både om du söker lägenhet eller redan är hyresgäst hos oss. Ring, mejla eller besök oss – eller få svaren på de vanligaste frågorna direkt här på hemsidan.

KONTAKTA OSS BESÖKSADRESS Eidar Center
Lantmannavägen 92
Trollhättan
ÖPPETTIDER RECEPTION MÅN - ONS 08.00 - 16:00
TORS 08.00 - 17:30
FRE 8.00-13.00
MÅN-TORS lunchstängt 12:30 - 13:30
TELEFON VÄXEL 0520-877 00 MAIL info@eidar.se

Välkommen till Eidar Center – här får du svar på allt

Satsningen på ett samlat kontor för alla Eidars avdelningar är att vi ska kunna ge dig bättre service på ett och samma ställe. Samtidigt innebär det att vi som jobbar för att du ska få ett bra boende kan jobba skapa en smidigare organisation under samma tak. Det hoppas och tror vi gör att både du som redan bor hos oss eller du som söker lägenhet, ska kunna erbjudas en högre kvalitet på alla sätt. Både när det gäller vardagliga frågor eller i form av att vi kan utveckla vårt bostadsbestånd utifrån de behov som finns runt om i Trollhättan.

 

Besöks- och telefontider; Boservice

Besöks- och telefontid

Måndag – Onsdag kl 08:00-12:30 & 14:00-16:00

Torsdag kl 08:00-12:30 & 14:00-17:30

Fredag kl 10:00-13:00

 

Besöks- och telefontider; Uthyrning

Telefontid

Måndag – Onsdag kl 10:00-12:30 & 14:00-16:00

Torsdag kl 10:00-12:30 & 14:00-17:30

Fredag kl 10:00-13:00

Besökstid

Måndag – Onsdag kl 14:00-16:00

Torsdag kl 14:00-17:30

Fredag kl 10:00-13:00

 

Besiktning

Besiktningsmännen svarar på samtal löpande under dagen, kommer du inte fram så tala in ett meddelande eller skicka in ett mail.

Distrikt Nord: Lena Carlström, lena.carlstrom@eidar.se eller 0520-877 38

Distrikt Syd: Andreas Simonsson, andreas.simonsson@eidar.se eller 0520-52 26 92

Distrikt Öst: Charlie Bergqvist, charlie.bergqvist@eidar.se eller 0520-52 26 61

Distrikt Väst: Rosalie Lyrehed, rosalie.lyrehed@eidar.se eller 0520-52 26 96

Student: Mirella Friis, student@eidar.se

 

Besöks- och telefontider; Trygghet & Trivsel

Besökstider

Torsdag kl 15:00-17:30

Telefontider

Måndag – Fredag kl 08:00-09:00

Torsdag kl 14:00-15:00

 

Telefontider; Ekonomiavdelningen

Måndag – Fredag kl 10:00-12:00

0520-877 92

 

Telefon; Trygghetsjour

0520-877 99

 

Träffa oss även i Bobussen

Utöver Eidar Center kan du träffa oss när vi är ute med Bobussen, som med jämna mellanrum besöker såväl centrum som våra olika bostadsområden. Både du som är hyresgäst eller söker lägenhet är välkommen – och kan vi inte ge dig alla svar direkt på plats så lovar vi att återkomma med svar i just ditt ärende.

ÄRENDETYP

FILTRERA

Strategisk ledning

Sanny Mattelin

Förvaltningschef bostäder

Mail: sanny.mattelin@eidar.se Tel: 0520-877 61

Stefan Jansson

Fastighetsutvecklingschef

Mail: stefan.jansson@eidar.se Tel: 0520-877 31

Owe Lång

Ekonomichef & Förvaltningschef lokaler

Mail: owe.lang@eidar.se Tel: 0520-877 13

Carina Johansson

Kundservicechef

Mail: carina.johansson@eidar.se Tel: 0520-877 05

HR/personal

Förvaltning bostäder

Daniel Ruus

Distriktschef Distrikt Syd

Mail: daniel.ruus@eidar.se Tel: 0520-52 26 20

Bengt Glimhede

Distriktschef Distrikt Väst

Mail: bengt.glimhede@eidar.se Tel: 0520-52 26 60

Joel Lindén

Distriktschef Distrikt Nord

Mail: joel.linden@eidar.se Tel: 0520-52 26 83

Sanny Mattelin

Förvaltningschef bostäder

Mail: sanny.mattelin@eidar.se Tel: 0520-877 61

Iris Zell

Distriktschef Distrikt Öst

Mail: iris.zell@eidar.se Tel: 0520-52 26 87

Förvaltning lokaler

Hans-Åke Erlandsson

Distriktschef Lokaler

Mail: hans-ake.erlandsson@eidar.se Tel: 0520-52 26 78

Owe Lång

Ekonomichef & Förvaltningschef lokaler

Mail: owe.lang@eidar.se Tel: 0520-877 13

Miljö

Henrik Patriksson

Miljö och driftteknisk chef

Mail: henrik.patriksson@eidar.se Tel: 0520-877 16

Upphandling

Birgitta Dichter

Inköp & Upphandling

Mail: birgitta.dichter@eidar.se Tel: 0520-877 24

Vet du inte vem du ska kontakta?

Använd vårt mailformulär här eller gå direkt till Kundservice, där du får svar på det mesta.

Kontaktformulär
Tack för ditt meddelande!
Någonting gick fel, vänligen försök igen.
Ärendetyp
  • Hyra lägenhet
  • Studentboende
  • Felanmälan / Boendefrågor
  • Lokal
  • Hyresavi / Faktura
  • Övrigt