Samlad kundtjänst

på Eidar Center

KONTAKT

Eidar

Till Eidar Center i Granngårdens centrum på Lextorp vänder du dig, både om du söker lägenhet eller redan är hyresgäst hos oss. På Mina sidor har du möjlighet att kontakta oss dygnet runt och göra ärenden som till exempel att anmäla intresse för lägenheter, göra en felanmälan eller göra en störningsanmälan. Vill du hellre besöka oss eller ringa oss är du varmt välkommen, se våra öppettider nedan.

KONTAKTA OSS BESÖKSADRESS Eidar Center
Lantmannavägen 92
Trollhättan
ÖPPETTIDER RECEPTION MÅN-ONS 08.00-16:00
TORS 08.00-17:30
FRE 8.00-13.00
MÅN-TORS lunchstängt 12:30-13:30
TELEFON VÄXEL 0520-877 00 MAIL info@eidar.se
    • Uthyrning
    • Boservice - felanmälan
    • Trygghet & trivsel - störningsanmälan
    • Besiktning
    • Ekonomiska frågor
    • Trygghetsjour utanför telefontid
    • Bobussen

Uthyrnings besöks- och telefontider

Telefontid

Måndag – Onsdag kl 10:00-12:30 samt 14:00-16:00

Torsdag kl 10:00-12:30 samt 14:00-17:30

Fredag kl 10:00-13:00

Besökstid

Måndag – Onsdag kl 14:00-16:00

Torsdag kl 14:00-17:30

Fredag kl 10:00-13:00

Boservice besöks- och telefontider

Måndag – Onsdag kl 08:00-12:30 samt 14:00-16:00

Torsdag kl 08:00-12:30 samt 14:00-17:30

Fredag kl 10:00-13:00

Till Boservice vänder du dig om du vill göra en felanmälan. Du kan också göra en felanmälan genom att logga in på Mina sidor, eller via mail till boservice@eidar.se.

Trygghet & Trivsel besöks- och telefontider

Besökstid

Torsdag kl 15:00-17:30

Telefontider

Måndag – Fredag kl 08:00-09:00

Torsdag kl 14:00-15:00

Till Trygghet och trivsel vänder dig för att göra en störningsanmälan. Du kan också göra en störingsanmälan genom att logga in på Mina sidor, eller via mail till trygghet.trivsel@eidar.se.

Besiktning

Besiktningsmännen svarar på samtal löpande under dagen, kommer du inte fram så tala in ett meddelande eller skicka in ett mail.

Distrikt Nord: Lena Carlström, lena.carlstrom@eidar.se eller 0520-877 38

Distrikt Syd: Malin Jernstedt, malin.jernstedt@eidar.se eller 0520-877 26

Distrikt Öst: Charlie Bergqvist, charlie.bergqvist@eidar.se eller 0520-52 26 61

Distrikt Väst: Rosalie Lyrehed, rosalie.lyrehed@eidar.se eller 0520-52 26 96

Student: Mirella Friis, student@eidar.se

Ekonomiavdelningen telefontider

Måndag – Fredag kl 10:00-12:00

Telefon 0520-877 92

Trygghetsjour utanför telefontid

Telefon 0520-877 99

Träffa oss i Bobussen

Utöver Eidar Center kan du träffa oss när vi är ute med Bobussen, som med jämna mellanrum besöker såväl centrum som våra olika bostadsområden. Både du som är hyresgäst eller söker lägenhet är välkommen – och kan vi inte ge dig alla svar direkt på plats så lovar vi att återkomma med svar i just ditt ärende.

ÄRENDETYP

FILTRERA

Strategisk ledning

Sanny Mattelin

Förvaltningschef bostäder

Mail: sanny.mattelin@eidar.se Tel: 0520-877 61

Stefan Jansson

Fastighetsutvecklingschef

Mail: stefan.jansson@eidar.se Tel: 0520-877 31

Owe Lång

Ekonomichef & Förvaltningschef lokaler

Mail: owe.lang@eidar.se Tel: 0520-877 13

Carina Johansson

Kundservicechef

Mail: carina.johansson@eidar.se Tel: 0520-877 05

Förvaltning bostäder

Daniel Ruus

Distriktschef Distrikt Syd

Mail: daniel.ruus@eidar.se Tel: 0520-52 26 20

Bengt Glimhede

Distriktschef Distrikt Väst

Mail: bengt.glimhede@eidar.se Tel: 0520-52 26 60

Joel Lindén

Distriktschef Distrikt Nord

Mail: joel.linden@eidar.se Tel: 0520-52 26 83

Sanny Mattelin

Förvaltningschef bostäder

Mail: sanny.mattelin@eidar.se Tel: 0520-877 61

Iris Zell

Distriktschef Distrikt Öst

Mail: iris.zell@eidar.se Tel: 0520-52 26 87

Förvaltning lokaler

Hans-Åke Erlandsson

Distriktschef Lokaler

Mail: hans-ake.erlandsson@eidar.se Tel: 0520-52 26 78

Owe Lång

Ekonomichef & Förvaltningschef lokaler

Mail: owe.lang@eidar.se Tel: 0520-877 13

HR/personal

Miljö

Henrik Patriksson

Miljö och driftteknisk chef

Mail: henrik.patriksson@eidar.se Tel: 0520-877 16

Upphandling

Birgitta Dichter

Inköp & Upphandling

Mail: birgitta.dichter@eidar.se Tel: 0520-877 24

Vet du inte vem du ska kontakta?

Använd gärna vårt mailformulär om du vill ställa en fråga till oss. Du kan även hitta svar på vanligt förekommande frågor under fliken Kundservice intill menyn ovan. Din integritet är viktig för oss och för att kunna svara dig måste Eidar behandla dina uppgifter. Läs mer om hur Eidar hanterar dina personuppgifter.

Kontaktformulär
Tack för ditt meddelande!
Någonting gick fel, vänligen försök igen.
Ärendetyp
  • Hyra lägenhet
  • Studentboende
  • Felanmälan / Boendefrågor
  • Lokal
  • Hyresavi / Faktura
  • Övrigt