Samlad kundtjänst

på Eidar Center

KONTAKT

Eidar

Den 1 augusti 2016 öppnade Eidar Center i Granngårdens centrum på Lextorp. Här hittar du Bobutiken, Bovärdskontoren och Eidars huvudkontor under samma tak. Det är hit du vänder dig, både om du söker lägenhet eller redan är hyresgäst hos oss. Ring, mejla eller besök oss – eller få svaren på de vanligaste frågorna direkt här på hemsidan.

KONTAKTA OSS BESÖKSADRESS Eidar Center
Lantmannavägen 92
Trollhättan
ÖPPETTIDER RECEPTION MÅN & TORS 08.00 - 17.30
TIS & ONS 08.00 - 16.00
FRE 8.00-13.00
MÅN-TORS lunchstängt 12-13
TELEFON VÄXEL 0520-877 00 MAIL info@eidar.se

Välkommen till Eidar Center – här får du svar på allt

Satsningen på ett samlat kontor för alla Eidars avdelningar är att vi ska kunna ge dig bättre service på ett och samma ställe. Samtidigt innebär det att vi som jobbar för att du ska få ett bra boende kan jobba skapa en smidigare organisation under samma tak. Det hoppas och tror vi gör att både du som redan bor hos oss eller du som söker lägenhet, ska kunna erbjudas en högre kvalitet på alla sätt. Både när det gäller vardagliga frågor eller i form av att vi kan utveckla vårt bostadsbestånd utifrån de behov som finns runt om i Trollhättan.

 

Besöks- och telefontider; Uthyrning & Boservice

Besökstider

Måndagar och torsdagar kl 15-17.30

Tisdagar och onsdagar kl 15-16

Telefontider

Måndag-torsdag kl 10-12 & 14-15

Fredagar kl 10-12
Besöks- och telefontider;  Besiktning och Trygghet & Trivsel

Besökstider

Torsdagar kl 15-17.30

Telefontider

Måndag-onsdag kl 8-9

Torsdagar kl 8-9 & 14-15

Fredagar kl 8-9

 

Telefontider, Ekonomiavdelningen

Måndag-fredag kl 9-12

 

Träffa oss även i Bobussen

Utöver Eidar Center kan du träffa oss när vi är ute med Bobussen, som med jämna mellanrum besöker såväl centrum som våra olika bostadsområden. Både du som är hyresgäst eller söker lägenhet är välkommen – och kan vi inte ge dig alla svar direkt på plats så lovar vi att återkomma med svar i just ditt ärende.

ÄRENDETYP

FILTRERA

Strategisk ledning

Stefan Jansson

Fastighetsutvecklingschef

Mail: stefan.jansson@eidar.se Tel: 0520-877 31

Carina Johansson

Förvaltningschef

Mail: carina.johansson@eidar.se Tel: 0520-877 05

HR/personal

Peter Hedberg

Arbetsmiljösamordnare

Mail: peter.hedberg@eidar.se Tel: 0520-877 27

Förvaltning

Marita Darefelt

Affärsområdeschef Distrikt 2

Mail: marita.darefelt@eidar.se Tel: 0520-877 42

Iris Zell

Affärsområdeschef Distrikt 1

Mail: iris.zell@eidar.se Tel: 0520-52 26 87

Lokaler

Sanny Mattelin

Affärsområdeschef Lokaler

Mail: sanny.mattelin@eidar.se Tel: 0520-877 61

Evelina Hansson

Administrativ lokalbovärd

Mail: evelina.Hansson@eidar.se Tel: 0520-877 46

Miljö

Henrik Patriksson

Affärsområdeschef Miljö och driftteknik

Mail: henrik.patriksson@eidar.se Tel: 0520-877 16

Upphandling

Jennie Gustafsson

Inköp & Upphandling

Mail: jennie.Gustafsson@eidar.se Tel: 0520-877 24

Vet du inte vem du ska kontakta?

Använd vårt mailformulär här eller gå direkt till Kundservice, där du får svar på det mesta.

Kontaktformulär
Tack för ditt meddelande!
Någonting gick fel, vänligen försök igen.
Ärendetyp
  • Hyra lägenhet
  • Studentboende
  • Felanmälan / Boendefrågor
  • Lokal
  • Hyresavi / Faktura
  • Övrigt